Mühürdar Cad. No: 20 Kadıköy-İSTANBUL

Dijital Diş Hekimliği

Dijital Diş Hekimliği

Dental Cad/Cam sistemleri, bilgisayar desteği ile doğrudan hasta ağzından dijital ölçülerin alınabildiği, taranabildiği ve uygun restorasyonların hazırlanabildiği günümüz diş hekimliği teknolojisidir.

Bu sistem kullanılarak aynı seansta tedavi edilen dişin üst restorasyonu da tamamlanabilmektedir. Bu sistemlerin hem hasta hem de hekim açısından en büyük avantajı tedavinin estetik ve tek seans gibi çok daha kısa sürede tamamlanabilmesidir.

Bir diğer önemli avantajı ise daha önce ölçü materyalleri kullanılarak hasta ağzından alınan ölçülerin neden olduğu bulantı refleksinin ortadan kalkmasıdır.

Tedavi aşamaları

1. Dijital Tarama (Ölçüm)
Hasta kliniğe gelir, tedavi edilecek dişler dijital tarayıcılar ile 3 boyutlu olarak taranır. Böylece dişin 3 boyutlu görüntüsü sanal ortama aktarılır.

2. Dijital Tasarım
Diş Laboratuvarı’na sanal olarak ulaşan 3D tarama görüntüsü üzerinde diş tasarımı dijital olarak yapılır.
Dişin şekli, konturları, diş eti ile uyumu gibi tüm işlemler bilgisayar ortamında tasarlanır.

3.Dijital Diş Üretimi
Dijital tasarım bittikten sonra sıra üretime gelir. Diş, 3D yazıcılar ve tarayıcılar (Cad/Cam destekli freze makineleri) ile üretilir.

4.Porselen Dişler
Üretilen porselen dişlerin son kontrolleri ağız içinde yapılır ve hastaya uygulanır.

Dijital sistemler ile gülüş tasarımı

Dijital Tarama (Ölçüm)

Estetik diş hekimliğinin vazgeçilmez bir parçası haline gelen gülüş tasarımı, günümüz dijital diş hekimliği uygulamaları ile daha kolay ve hızlı bir uygulama haline gelmiştir.

Planlama seansı sırasında hastaya nihai görüntünün nasıl olacağına dair bir imaj sunma imkanı hem hasta hem de hekim için çok daha faydalıdır.

Hastaya sunulan 3 boyutlu görüntü sayesinde fonksiyon ve estetiği sağlarken hekimin hastanın tüm beklentilerini anlamasını sağlayan bir bilgisayar
diş hekimliği çeşitli destekli programlarla yeni bir boyut kazanmıştır.

Dijital diş hekimliğinde kullanılan malzemeler nelerdir?
Yapılacak dişlerin bölgesine ve gelen kuvvetlerin yoğunluğuna göre malzeme seçimi hekim tarafından belirlenir. Dijital diş hekimliğinde ZIRCONIUM EMPRESS COMPOSITE ve COMPOSITE PORCELAIN materyallerinin karışımı kullanılmaktadır.

Invisalign Tedavisi Nedir?

Invisalign tedavisi, dijital olarak üretilen şeffaf plakalar aracılığıyla dişlerin görünüm kusurlarını düzelten, diş teli içermeyen bir ortodontik tedavi yöntemidir. Invisalign tedavisinin diğer ortodontik tedavilerden en büyük farkı çıkarılabilir ve fark edilemez olmasıdır.

Invisalign şeffaf plak tedavisi son teknoloji ile üretilmiş telsiz bir aparey olarak öne çıkmaktadır. Çarpık ve yamuk dişlerin tedavisinde kullanılan bu son teknoloji yöntemde, şeffaf plakalar 3D yazıcılar tarafından tek tek üretiliyor. Estetik kaygıları olan hastaların ortodontik problemlerinin çoğunu tedavi etmek için mükemmel bir seçimdir. Alt ve üst çeneye takılarak istediğiniz görünümü zahmetsizce elde edebilirsiniz.

Invisalign Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Tedavi başlangıcında, tedavi sonucunuzun nasıl olacağını dijital olarak görebilirsiniz.
Şeffaf plakalar diş tellerine kıyasla dişlerinizi fırçalamakta herhangi bir zorluk çıkarmaz.
Invisalign istenildiği zaman zahmetsizce ağızdan çıkarılabilir.
Dışarıdan bakıldığında fark edilmezler.
Diş teli tedavilerine göre daha az bakım gerektirirler.
Ağız ve diş taraması yöntemi ile yeni aparatlar üretilir.

Invisalign Tedavi Süresi

Diş tellerine benzer şekilde invisaling clear aligner tedavisinin süresi hastaya bağlı olarak 15 ile 30 ay arasında sürmektedir. Kontroller 6 hafta ile 8 hafta arasındadır ve ilerlemeye göre alignerler değiştirilir.

Online Muayene

Randevu tarihinizi belirleyin