Mühürdar Cad. No: 20 Kadıköy-İSTANBUL

Sağlık Turizmi

Ülkemiz son yıllarda Hollanda, Almanya ve İngiltere gibi ülkelerden gelen hastalara modern ve estetik diş hekimliğini başarıyla sunmaktadır.

Avrupa ülkelerinde diş tedavisinin yüksek maliyetli olması, bu ülke vatandaşlarının diş tedavileri için İstanbul’u tercih etmelerine neden olmaktadır.

Sağlık turizminin hızla gelişmesinin bir sonucu olarak, İstanbul’a gelen bir turist konaklama, uçuş ve diş tedavisinin toplam maliyetinin herhangi bir Avrupa ülkesinde tek başına diş tedavisinin maliyetinden daha az olduğunu görüyor. Elbette medeniyetlere beşiklik etmiş tarihi şehir İstanbul’da bir haftalık bir tatille de kurtulmuş oluyorlar.

Ülkemizde verilen hizmet kalitesi, hastaya ayrılan zaman ve ilgi Avrupa ülkelerine göre çok üst düzeyde olup, genç sağlık yatırımları nedeniyle kullanılan yeni teknolojiler de oldukça etkilidir. Yurt dışından tedavi amaçlı gelen misafirlerimiz çoğunlukla çekilen dişin yerine yapılan diş vidalama, zirkonyum ve porselen kuron ve köprü tedavileri olarak bilinen implant tedavileri için gelmektedirler. Estetik ve sağlıklı bir gülüşün çok önemli olduğu hayatımızda diş beyazlatma ve gülüş tasarımları hastaların tercih ettiği diğer uygulamalardır. Porselen diş üretimindeki gelişmeler, ağrısız, renksiz, sağlıklı ve estetik dişlere kavuşmayı kolaylaştırıyor. Eskiden porselen dişlerin içine yerleştirilen metallerin yerini alan zirkonyum adlı güçlendirilmiş malzemeler sayesinde artık ışık geçirgenliği ile tamamen doğal diş gibi görünen dişler yapılabiliyor. Metal desteksiz porselen dişlerin bir diğer avantajı ise çok hafif olmaları, dolayısıyla hasta bu dişlere ağza yerleştirildiği anda uyum sağlayabiliyor. İmplant, porselen kron-köprü tedavileri ve diş beyazlatma gibi estetik uygulamalar bir hafta gibi kısa bir sürede gerçekleştirilebiliyor.

Sağlık turizmi için İstanbul’a gelen yabancı misafirlerin yanı sıra, izinleri için Türkiye’ye gelen gurbetçi vatandaşlarımız da özellikle yaz aylarında diş kliniklerini tercih ediyor.

Online Muayene

Randevu tarihinizi belirleyin