Mühürdar Cad. No: 20 Kadıköy-İSTANBUL

GÜLÜŞ TASARIMI

GÜLÜŞ TASARIMI

Ağız yüzün odak noktalarından biri olduğu için, gülüşümüz kendimizi ifade etmemizde ve insanlar üzerinde bıraktığımız etkide büyük rol oynar. Çekici bir gülümseme size pek çok kapıyı açabilir ve engelleri ortadan kaldırabilir. Ancak eğer gülüşünüzden memnun değilseniz, kendinize güveninizin düşük olduğundan yakınırsınız. Bu durum hem imajınızı, hem de diğer insanlarla iletişiminizi etkileyecektir. Gülümsemenizle mutlu değilseniz, belki de yeni bir gülümsemenin tam zamanıdır. Aşağıdaki kişisel analiz bu kararı vermenize yardımcı olacaktır .

1. Gülümsemeniz konusunda kendinize güvenmiyor musunuz?

2. Gülerken elinizle ağzınızı kapatır mısınız?

3. Sizden daha güzel bir gülümsemeye sahip olduğunu düşündüğünüz biri var mı?

4. Modeller kadar çekici bir gülümsemeye sahip olmak ister misiniz?

5. Aynada gülümsemenize baktığınızda dişlerinizde ve dişetlerinizde herhangi bir bozukluk görüyor musunuz?

6. Dişlerinizin daha beyaz olmasını ister misiniz?

7. Ön dişlerinizde lekelenmeler ,dişlerinizde çatlaklar ya da dişlerinizde renk değişiklikleri görüyor musunuz?

8. Gülümsediğinizde dişleriniz sayı olarak çok fazla mı yoksa çok az mı görünüyor?

9. Gülümsediğinizde diş etleriniz çok fazla görünüyor mu?

10. Dişleriniz çok dar veya dişleriniz çok geniş mi?

11. Dişlerinizin şeklinden memnun değil misiniz?

Eğer yukarıdaki soruların büyük bir kısmını evet olarak cevaplandırdıysanız, estetik diş hekimliğindeki gelişmeler hakkında bilgi almanızı öneririz.

Gülümsemenin zirkonyum diş kaplamaları, bonding, diş beyazlatması, diş eti operasyonları, diş köprüleri ve diş boyu ayarlaması gibi tekniklerle kişinin estetik görünümüne uygun duruma getirilmesi işlemine gülüş tasarımı denir. Gülüş tasarımı işlemi ile dişetleri normal görünümüne kavuşur, dişlerin renkleri, diş çatlakları ve diş kırıkları düzeltilir, dişlerin kapanışı durumu düzeltilir. Diş hekimi tarafından yüzün yapısı, ten rengi, dişler ve dudaklar gibi her detay gülüş tasarımı işlemi için detaylı olarak incelenir. Gülüş tasarımı işleminde özellikle dişlerin ve diş etlerinin uyum içinde olması en önemli konudur.

Gülüş Tasarımı işleminin süresi kişinin tercihleri ve diş hekiminin önerileriyle yapılacak işleme bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Öncelikle diş hekimi muayenesi esnasında hastaya ağız yapısı ve diş sağlığı hakkında bilgilendirme yapılır. Hayal edilen bir gülümsemeye kavuşmak için diş hekimi tedavi planını hazırlar ve tedavi sürecine başlanır.

Gülüş Tasarımı uygulaması için bu uygulamanın yapılacağı kişinin cinsiyeti oldukça önemli bir konudur. Çünkü erkeklerin gülüş formu ile kadınların gülüş formu farklılık gösterir. Erkeklerin gülüş formu kare ya da dikdörtgen, kadınların ise yuvarlak ya da ovaldir.

Gülüş Tasarımı uygulamasında dişlerin ve diş etlerinin durumu, konumu, dişlerin formu, dişlerin birbiriyle ve diş etleriyle oranı ve dişlerin renkleri değerlendirilmelidir. Bu değerlendirme yapılırken kişinin yüz oranları, yaşı, cinsiyeti, ten rengi ele alınmalıdır. Gülümsemeyi olumsuz olarak etkileyecek dişlerdeki çapraşıklık, dişler arasındaki aralık ve dişlerdeki renklenmeler yaprak porselen (lamine porselen) , diş beyazlatma ve ortodontik tedaviyle çözümlenir.

Gülümseme esnasında dişetlerinin fazla görülmesi, diş etlerindeki asimetri veya dişetindeki çekilmelerden kişi estetik açıdan olumsuz yönde etkilenir. Bu tip durumlarda çeşitli diş eti ameliyatları yapılabilir. Dişlere ve/veya diş etlerine yapılan çeşitli tedavilerle kişinin kendine yakışan bir gülüşe sahip olması sağlanmaktadır.

Online Muayene

Randevu tarihinizi belirleyin